Jak powstała ta strona?

Późną jesienią 2013 dowiedziałem się od jednego z sąsiadów, że założenie księgi wieczystej jest bardzo proste. Należy odebrać ze spółdzielni zaświadczenie, wypełnić parę druków i złożyć to wszystko w gmachu hipoteki przy Al. Solidarności. Zaświadczenie ze spółdzielni dostałem po paru dniach. W hipotece powiedziano mi jednak, że dostanę odmowę ze względu na nieuregulowany stan prawny gruntu.

Jakiś czas potem trafiłem na stronę prowadzona przez urząd miasta: http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=mapa_wlasnosci&L=pl. Zobaczyłem, że budynków z nieuregulowanym stanem prawnym jest przynajmniej na Ursynowie bardzo dużo. Na wiosnę 2016, zanim usiadłem do komputera stworzyłem listę adresów takich nieruchomości.Przez tydzień jeździłem rowerem, weryfikowałem adresy i notowałem ilości mieszkań w budynkach.

Potem trzeba było kupić domenę, miejsce na serwerze, przysiąść i zbudować stronę. Jestem programistą, ale specjalizuję się w C++, a z PHP i innymi framework'ami typu Codeigniter nie byłem oswojony. Opanowałem jednak również CSS wraz z LESSem i MySQL. W połowie sierpnia 2016 strona z grubsza funkcjonowała.

Mam jednak tylko dane z Ursynowa. Jeżeli przeczyta to jakiś zapaleniec i jednocześnie mój towarzysz niedoli z innej dzielnicy - zapraszam do powtórki moich kroków z notowaniem adresów i sprawdzaniem ilości mieszkań w budynkach. Ja dopiszę te dane do strony internetowej. W kupie siła i może uda się wspólnym wysiłkiem przywrócić normalny san prawny warszawskim nieruchomościom. Jestem też otwarty na inne pomysły.

2016-09-16 16:19

Zawarte w blogu poglądy są wyrazem prywatnych opinii autora i nie reprezentują stanowiska jakiejkolwiek organizacji.